Operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8330ARQZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8330ARQZ
Specification for Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | QSOP16 |
| Type of integrated circuit | VGAs |
| Integrated circuit features | low noise, rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Bandwidth | 150MHz |
| Quiescent current | 27mA |
| Slew rate | 1.5kV/μs |
| Input offset voltage | 1mV |