Operational amplifier; 600MHz; 3÷5.5V; Channels: 1; TSSOP16
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8369ARUZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8369ARUZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 600MHz; 3÷5.5V; Channels: 1; TSSOP16
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP16 |
| Type of integrated circuit | VGAs |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Bandwidth | 600MHz |
| Slew rate | 1.2kV/μs |
| Voltage supply range | ± 3...5.5V DC |