Instrumentation amplifier; 3.5MHz; Channels: 1; SO8; 25uV
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8428BRZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8428BRZ
Specification for Instrumentation amplifier; 3.5MHz; Channels: 1; SO8; 25uV
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | instrumentation amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 3.5MHz |
| Slew rate | 50V/μs |
| Input offset voltage | 25µV |
| Voltage supply range | ± 4...18V DC |