Operational amplifier; 8MHz; 4.5÷18V; Channels: 4; TSSOP14
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8513ARUZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8513ARUZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 8MHz; 4.5÷18V; Channels: 4; TSSOP14
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 8MHz |
| Slew rate | 20V/μs |
| Input offset voltage | 100µV |
| Voltage supply range | ± 4.5...18V DC |