Operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8515AKSZ-REEL7
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8515AKSZ-REEL7
Product downloads
Specification for Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SC70 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 5MHz |
| Slew rate | 2.7V/μs |
| Input offset voltage | 8mV |
| Input bias current | 8nA |
| Voltage supply range | ± 1.8...5V DC |