Operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8534ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8534ARZ
Specification for Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 3.5V/μs |
| Input offset voltage | 30mV |
| Input offset current | 30pA |
| Input bias current | 60pA |