Operational amplifier; 430kHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8538ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8538ARZ
Specification for Operational amplifier; 430kHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | zero-drift |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 430kHz |
| Slew rate | 0.4V/μs |