Operational amplifier; 400kHz; Channels: 4; SO14; ±1.8÷5.5VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8619ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8619ARZ
Specification for Operational amplifier; 400kHz; Channels: 4; SO14; ±1.8÷5.5VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 400kHz |
| Slew rate | 0.1V/μs |
| Input offset voltage | 2.2mV |
| Input offset current | 250pA |