Operational amplifier; 560kHz; 2.5÷15V; Channels: 2; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8622ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8622ARZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 560kHz; 2.5÷15V; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 560kHz |
| Input offset voltage | 10µV |
| Voltage supply range | ± 2.5...15V DC |