Operational amplifier; 50MHz; Channels: 1; MSOP8; ±2.7÷5.5VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8651ARMZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8651ARMZ
Specification for Operational amplifier; 50MHz; Channels: 1; MSOP8; ±2.7÷5.5VDC
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 50MHz |
| Slew rate | 41V/μs |
| Input offset voltage | 1.6mV |
| Input bias current | 600pA |