Operational amplifier; 230kHz; Channels: 4; SO14; 5.8nA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8659ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8659ARZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 230kHz; Channels: 4; SO14; 5.8nA
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 230kHz |
| Slew rate | 80V/μs |
| Max operating temperature | 125°C |