Operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8692ARMZ-R7
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8692ARMZ-R7
Product downloads
Specification for Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 10MHz |
| Slew rate | 5V/μs |
| Input offset voltage | 3mV |
| Input offset current | 75pA |
| Input bias current | 0.26nA |