Operational amplifier; 10MHz; 2.7÷6V; Channels: 2; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AD8692ARZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AD8692ARZ
Specification for Operational amplifier; 10MHz; 2.7÷6V; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 10MHz |
| Slew rate | 5V/μs |