Operational amplifier; 600MHz; 4.5÷12V; Channels: 1; SO8-EP
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADA4899-1YRDZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: ADA4899-1YRDZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 600MHz; 4.5÷12V; Channels: 1; SO8-EP
| Mounting | SMT |
| Case | SO8-EP |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | voltage feedback |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 600MHz |
| Slew rate | 310V/μs |
| Input offset voltage | 35µV |