Driver
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADE9153AACPZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: ADE9153AACPZ
Specification for Driver
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.97...3.63V DC |
| Case | LFCSP32 |
| Type of integrated circuit | electric energy meter |
| Integrated circuit features | mSure® autocalibration |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | SPI, serial, UART |
| Kind of network | single-phase |
| DC supplying current | 12mA |