IC: analog switch; SPST-NO; Channels: 1; parallel; SC70-6; 1.8÷5.5V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADG742BKSZ-R2
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: ADG742BKSZ-R2
Product downloads
Specification for IC: analog switch; SPST-NO; Channels: 1; parallel; SC70-6; 1.8÷5.5V
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...5.5V |
| Case | SC70-6 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 2Ω |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Interface | parallel |
| Bandwidth | 200MHz |
| Output configuration | SPST-NO |