IC: FPGA; Number of macrocells: 6144; I/O: 60; SMD; CS81
Multiples:
640.0
Minimum quantity:
640.0
Product code:
AGLN250V5-CSG81I
Manufacturer: MICROCHIP TECHNOLOGY
Manufacturer code: AGLN250V5-CSG81I
Product downloads
Specification for IC: FPGA; Number of macrocells: 6144; I/O: 60; SMD; CS81
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.425...1.575V DC |
| Number of inputs/outputs | 60 |
| Type of integrated circuit | FPGA |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Kind of package | in-tray |
| Frequency | 250MHz |
| Quiescent current | 34µA |