PMIC; DC/DC converter; Uin: 20÷400V; Uout: 3.4÷20V; TSOT25; buck
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AL17050WT-7
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: AL17050WT-7
Product downloads
Specification for PMIC; DC/DC converter; Uin: 20÷400V; Uout: 3.4÷20V; TSOT25; buck
| Output current | 60mA |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT25 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Topology | buck |
| Frequency | 70kHz |
| Input voltage | 20...400V DC |
| Efficiency | 50% |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |