IC: driver; DC/DC switcher,PWM controller; SO16; 500kHz; Uds: 900V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ALTAIR04-900
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: ALTAIR04-900
Product downloads
Specification for IC: driver; DC/DC switcher,PWM controller; SO16; 500kHz; Uds: 900V
| Mounting | SMD |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | tube |
| Frequency | 500kHz |
| Output voltage | 900V |
| Kind of integrated circuit | DC/DC switcher, PWM controller |