Operational amplifier; 570kHz; 4.5÷18V; Channels: 1; DIP18
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AMP01FX
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: AMP01FX
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 570kHz; 4.5÷18V; Channels: 1; DIP18
| Mounting | THT |
| Case | DIP18 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 570kHz |
| Slew rate | 4.5V/μs |
| Input offset voltage | 40µV |
| Voltage supply range | ± 4.5...18V DC |