IC: PMIC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
AP3410KTR-G1
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: AP3410KTR-G1
Specification for IC: PMIC
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Topology | buck |
| Frequency | 1.5MHz |
| Input voltage | 2.5...5.5V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |