Operational amplifier; 3MHz; Channels: 2; SO8; Package: reel,tape
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
APX4558IS-13
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: APX4558IS-13
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 3MHz; Channels: 2; SO8; Package: reel,tape
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 1.7V/μs |
| Input offset voltage | 7.5mV |