Operational amplifier; 2.8MHz; -18÷-2/2÷18/4÷36V; Channels: 2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
AZ4558CMTR-E1
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: AZ4558CMTR-E1
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 2.8MHz; -18÷-2/2÷18/4÷36V; Channels: 2
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 2.8MHz |
| Slew rate | 1.8V/μs |
| Input offset voltage | 1mV |