Operational amplifier; 15MHz; 2÷18V; Channels: 2; TSSOP8
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
AZ4580GTR-G1
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: AZ4580GTR-G1
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 15MHz; 2÷18V; Channels: 2; TSSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 15MHz |
| Open-loop gain | 110dB |
| Slew rate | 7V/μs |
| Input offset voltage | 3mV |