Operational amplifier; 1MHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; SOT353
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
AZV321KSTR-G1
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: AZV321KSTR-G1
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 1MHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; SOT353
| Mounting | SMT |
| Case | SOT353 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 1V/μs |
| Input offset voltage | 1.7mV |