Product code: BEI15-050-Q12P-C
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: BEI15-050-Q12P-C
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 15W; Uin: 9÷36V; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; DIP; 10g
Output current 1.5A
Mounting THT
Case DIP
Power 15W
Operating temperature -40...85°C
Body dimensions 27.9x24.4x8.4mm
Output voltage 5V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 2kV DC
Efficiency 84%
Output current 2 1.5A