Product code: BK-S506-V-15-R
Manufacturer: EATON/Bussmann
Manufacturer code: BK-S506-V-15-R
  • Resistance
  • Kind of fuse
  • Kind of fuse
  • Kind of package
  • Contact plating
  • Contact material
  • Current rating
  • Rated voltage
  • Type of fuse
  • Fuse characteristics
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; time-lag; 15A; 250VAC; cylindrical,glass; 5x20mm; brass
Resistance 4mΩ
Kind of fuse cylindrical, glass, miniature
Kind of package cardboard packaging
Contact plating nickel plated
Contact material brass
Current rating 15A
Rated voltage 250V AC