Product code: C10R4TM100
Manufacturer: SCHNEIDER ELECTRIC
Manufacturer code: C10R4TM100
  • Operating temperature
  • IP rating
  • Max. operating voltage
  • Current rating
  • Type of protection
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Power breaker; Inom: 100A; IP40; -25÷70°C; 690VAC
Operating temperature -25...70°C
IP rating IP40
Max. operating voltage 690V AC
Current rating 100A