Product code: C12B3TM125L
Manufacturer: SCHNEIDER ELECTRIC
Manufacturer code: C12B3TM125L
  • Mounting
  • Operating temperature
  • IP rating
  • Max. operating voltage
  • Type of protection
  • Short circuit breaking capacity
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Power breaker; Poles: 3; DIN; Inom: 125A; NSX; IP40; -25÷70°C; 690VAC
Mounting for DIN rail mounting
Operating temperature -25...70°C
IP rating IP40
Max. operating voltage 690V AC