Product code: C12B3TM160L
Manufacturer: SCHNEIDER ELECTRIC
Manufacturer code: C12B3TM160L
Add to Cart
Specification for Power breaker; Poles: 3; DIN; Inom: 160A; NSX; IP40; -25÷70°C; 690VAC
Mounting for DIN rail mounting
Operating temperature -25...70°C
IP rating IP40
Max. operating voltage 690V AC