Product code: C220-075-3VE
Manufacturer: OHMITE
Manufacturer code: C220-075-3VE
  • Colour
  • Material
  • Series
  • Application
  • Thermal resistance
  • Length
  • Height
  • Material finishing
  • Type of heatsink
  • Heatsink shape
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; grilled; TO220; natural; L: 75mm; W: 19.94mm
Colour natural
Material aluminium
Series C
Application TO220
Thermal resistance 3K/W
Length 75mm
Height 38mm