Operational amplifier; 4MHz; Channels: 2; DIP8; 4÷16/±2÷8VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CA3260EZ
Manufacturer: RENESAS
Manufacturer code: CA3260EZ
Specification for Operational amplifier; 4MHz; Channels: 2; DIP8; 4÷16/±2÷8VDC
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 4MHz |
| Slew rate | 10V/μs |
| Input offset voltage | 6mV |
| Input offset current | 0.1pA |