Operational amplifier; 3MHz; Channels: 2; SO8; 4.5÷16/±2.25÷8VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CA5260MZ
Manufacturer: RENESAS
Manufacturer code: CA5260MZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 3MHz; Channels: 2; SO8; 4.5÷16/±2.25÷8VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 5V/μs |
| Input offset voltage | 15mV |
| Input offset current | 10pA |
| Max operating temperature | 125°C |