Product code: CB61F10A-TR2
Manufacturer: EATON/Bussmann
Manufacturer code: CB61F10A-TR2
  • Mounting
  • Resistance
  • Kind of fuse
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Soldering temperature
  • Current rating
  • Rated voltage
  • Rated voltage
  • Type of fuse
  • Fuse characteristics
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; quick blow; 10A; 125VAC; 125VDC; soldered,SMD; 2410,SMD
Mounting SMD
Resistance 6mΩ
Kind of fuse miniature
Kind of package reel, tape
Soldering temperature 260°C / 10 s
Current rating 10A
Rated voltage 125V DC, 125V AC