Product code: CB61F12A-TR2
Manufacturer: EATON/Bussmann
Manufacturer code: CB61F12A-TR2
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; quick blow; 12A; 125VAC; 125VDC; soldered,SMD; 2410,SMD
Mounting SMD
Resistance 5MΩ
Kind of fuse miniature
Kind of package reel, tape
Soldering temperature 260°C / 10 s
Current rating 12A
Rated voltage 125V DC, 125V AC