Product code: CB61F25A-TR1
Manufacturer: EATON/Bussmann
Manufacturer code: CB61F25A-TR1
  • Mounting
  • Resistance
  • Kind of fuse
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Soldering temperature
  • Current rating
  • Rated voltage
  • Type of fuse
  • Fuse characteristics
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; quick blow; 25A; 72VDC; soldered,SMD; 6.2x2.6x2.6mm
Mounting SMD
Resistance 1.7mΩ
Kind of fuse miniature
Kind of package reel, tape
Soldering temperature 260°C / 10 s
Current rating 25A
Rated voltage 72V DC