Product code: CFM12S150
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CFM12S150
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 12W; Uout: 15VDC; Iout: 800mA; 85%; Mounting: PCB
Output current 800mA
Mounting PCB
Power 12W
Operating temperature -40...75°C
Protection anti-overload, short circuit protection
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 3kV
Efficiency 85%
Electrical connection THT
Switching frequency 65kHz