Product code: CQB200-24S28N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CQB200-24S28N
  • Protection
  • Body dimensions
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 200W
Mounting THT
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Body dimensions 57.9x36.8x12.7mm
Output voltage 28V DC
Insulation voltage 2.25kV DC
Efficiency 92%
Number of outputs 1
Switching frequency 250kHz