Product code: CQB50W8-36S28-CMFD
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CQB50W8-36S28-CMFD
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Conform to the norm
  • Switching frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 50W
Mounting THT
Power 50W
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Output voltage 28V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 90%
Number of outputs 1
Conform to the norm EN 50155
Switching frequency 200kHz