IC: SRAM memory; 4MbSRAM; 512kx8bit; 25ns; TSOP44 II; parallel
Multiples:
270.0
Minimum quantity:
270.0
Product code:
CY14B104LA-ZS25XI
Manufacturer: INFINEON TECHNOLOGIES
Manufacturer code: CY14B104LA-ZS25XI
Product downloads
Specification for IC: SRAM memory; 4MbSRAM; 512kx8bit; 25ns; TSOP44 II; parallel
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...3.6V DC |
| Case | TSOP44 II |
| Type of integrated circuit | SRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | in-tray |
| Kind of memory | NV SRAM |
| Kind of interface | parallel |
| Access time | 25ns |
| Memory organisation | 512kx8bit |
| Max operating temperature | 85°C |