IC: SRAM memory; 8MbSRAM; 512kx16bit; 25ns; FBGA48; parallel
Multiples:
299.0
Minimum quantity:
299.0
Product code:
CY14B108N-BA25XI
Manufacturer: INFINEON TECHNOLOGIES
Manufacturer code: CY14B108N-BA25XI
Product downloads
Specification for IC: SRAM memory; 8MbSRAM; 512kx16bit; 25ns; FBGA48; parallel
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...3.6V DC |
| Case | FBGA48 |
| Type of integrated circuit | SRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | in-tray |
| Kind of memory | NV SRAM |
| Kind of interface | parallel |
| Access time | 25ns |
| Memory organisation | 512kx16bit |
| Max operating temperature | 85°C |