IC: SRAM memory; 4MbSRAM; 256kx16bit; 45ns; TSOP44 II; parallel
Multiples:
675.0
Minimum quantity:
675.0
Product code:
CY62146ESL-45ZSXI
Manufacturer: INFINEON TECHNOLOGIES
Manufacturer code: CY62146ESL-45ZSXI
Product downloads
Specification for IC: SRAM memory; 4MbSRAM; 256kx16bit; 45ns; TSOP44 II; parallel
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.2...3.6V DC, 4.5...5.5V DC |
| Case | TSOP44 II |
| Type of integrated circuit | SRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | in-tray |
| Kind of memory | SRAM |
| Kind of interface | parallel |
| Access time | 45ns |
| Memory organisation | 256kx16bit |
| Max operating temperature | 85°C |