IC: SRAM memory; 9MbSRAM; 256kx36bit; TQFP100; parallel; -40÷85°C
Multiples:
360.0
Minimum quantity:
360.0
Product code:
CY7C1354C-166AXI
Manufacturer: INFINEON TECHNOLOGIES
Manufacturer code: CY7C1354C-166AXI
Product downloads
Specification for IC: SRAM memory; 9MbSRAM; 256kx36bit; TQFP100; parallel; -40÷85°C
| Mounting | SMD |
| Case | TQFP100 |
| Type of integrated circuit | SRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | in-tray |
| Frequency | 166MHz |
| Kind of memory | SRAM |
| Kind of interface | parallel |
| Max operating temperature | 85°C |