Product code: D22-20-10-R0
Manufacturer: KUBARA LAMINA
Manufacturer code: D22-20-10-R0
  • Mounting
  • Case
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Max. load current
  • Max. forward impulse current
  • Load current
  • Max. forward voltage
  • Fastening thread
  • Type of diode
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Diode: stud rectifying; 1kV; 1.5V; 20A; anode to stud; DO4; M5
Mounting screw type
Case DO4
Semiconductor structure anode stud
Max. off-state voltage 1kV
Max. load current 50A
Max. forward impulse current 275A
Load current 20A
Max. forward voltage 1.5V