Product code: D58V0M4U8MR-13
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: D58V0M4U8MR-13
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Number of channels
  • Semiconductor structure
  • Number of pins
  • Max. off-state voltage
  • Max. forward impulse current
  • Application
  • Type of diode
  • Leakage current
  • Capacitance
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: TVS array
Mounting SMD
Case SO8
Kind of package reel, tape
Number of channels 4
Semiconductor structure unidirectional
Number of pins 8
Max. off-state voltage 58V
Max. forward impulse current 24A
Application Ethernet
Type of diode Transil array
Leakage current 200nA
Capacitance 55pF