IC: analog switch
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
DG4051EEN-T1-GE4
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: DG4051EEN-T1-GE4
Product downloads
Specification for IC: analog switch
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...16V |
| Case | QFN16 |
| Type of integrated circuit | multiplexer |
| Resistance | 78Ω |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 353MHz |
| Output configuration | 8:1 |