Product code: EC2SBW-24D15
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: EC2SBW-24D15
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
  • Switching frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷36V; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; 18g
Output current 333mA
Mounting THT
Power 10W
Operating temperature -25...71°C
Protection short circuit protection, voltage drop
Body dimensions 25.4x25.4x10.2mm
Output voltage 15V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 86%
Output current 2 333mA
Output voltage 2 -15V DC
Number of outputs 2
Switching frequency 100kHz