Product code: EHL05US15-P
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: EHL05US15-P
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 5W; Uout: 15VDC; Iout: 330mA; OUT: 1; 83%; THT; EHL
Output current 330mA
Mounting THT
Power 5W
Operating temperature -40...80°C
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 4kV DC
Efficiency 83%