Operational amplifier; 100MHz; Channels: 1; MSOP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EL5172IYZ
Manufacturer: RENESAS
Manufacturer code: EL5172IYZ
Specification for Operational amplifier; 100MHz; Channels: 1; MSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 100MHz |
| Slew rate | 800V/μs |
| Input offset voltage | 7mV |