Operational amplifier; 500MHz; Channels: 2; SO8; 5÷12/±2.5÷6VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
EL5263ISZ
Manufacturer: RENESAS
Manufacturer code: EL5263ISZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 500MHz; Channels: 2; SO8; 5÷12/±2.5÷6VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 500MHz |
| Slew rate | 2.5kV/μs |
| Max operating temperature | 85°C |